• Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle

Program torsdag 08. august

08.08.2019

Thursday 08. of August

 

 

Torsdag byr på vakre konserter som perler på en snor, igjen kan vi velge og vrake mellom de store musikalske opplevelser og nesten nå det hele om man ønsker. Skur 2 åpner igjen dørene både til tsjekkisk formiddagsgymnastikk og et spørsmål om hvem som mester og elev? Domkirken byr på både sigøynersanger, slem gutt fra Donetsk og tilslutt uendelig lengsel i den seneste kveldskonserten. Ruinkirken inviterer til de vakreste toner av den italienske komponisten Barbara Strozzi i anledning hennes 400-årsjubileum!
 
Thursday offers beautiful concerts like pearls on a chain: once more, we can pick and choose between the most enticing programs and almost manage to include everything if we want to. Skur 2 opens its doors to both Czech morning exercise music and a question about who is master, who the pupil? The cathedral offers gipsy songs, a naughty boy from Donetsk, and at the
end infinite longing during the late evening concert. The ruin church at Sola is the venue for the performance of the loveliest pieces by the Italian composer Barbara Strozzi on the occasion of her 400-year celebration.
 
 
7. Lunsjkonsert / Lunch concert
Skur 2 13:00
Billetter: 300 K-350
“Tsjekkisk formiddagsgymnastikk”
 
Bohuslav Martinů ( (1890-1959): Cellosonate nr. 2 H.286 
Alexander Rudin cello
Bengt Forsberg piano
 
Leoš Janáček (1854-1928):
Musikk for gymnastikk JW 8/13                                               
Christian Ihle Hadland piano
 
Fritz Kreisler (1875-1962) / Antonín Dvořák (1841-1904):
Indian lament               
Joakim Røbergshagen fiolin
Christian Grøvlen piano
 
Josef Suk (1874-1935):
Pianokvartett i a-moll op. 1                                                 
Christian Ihle Hadland piano
Eszter Haffner fiolin
Nathan Braude bratsj
Andreas Brantelid cello
 
 
8. Ettermiddagskonsert / Afternoon concert
Skur 2 17:00
Billetter 300 K-350
”Mester og elev?”
 
Ludwig van Beethoven (1770-1827):
Serenade op. 8                                                            
Eszter Haffner fiolin
Nathan Braude bratsj
Amalie Stalheim cello
 
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791):
Kvintett for horn og strykere K.407    
Lasse Mauritzen horn
Johan Dalene fiolin
Nathan Braude bratsj
Lars Anders Tomter bratsj
Amalie Stalheim cello
 
 
9. Kveldskonsert  / Evening concert
Domkirken / Stavanger Cathedral 19:00
Billetter 400 350 200
”Sigøynersanger og en slem gutt fra Donetsk”
 
Robert Schumann (1810-1856):
Andante og variasjoner op. 46                                
Christian Ihle Hadland piano
Christian Grøvlen piano
Lasse Mauritzen horn
Alexander Rudin cello
Amalie Stalheim cello
 
Johannes Brahms (1833-1904):
Zigeunerlieder op. 103                                            
Ann-Helen Moen sopran
Christian Grøvlen piano
 
Sergej Prokofjev (1891-1953):
Klassisk symfoni op. 25                                           
Polina Leschenko piano
Christian Ihle Hadland piano
 
 
10. Sen kveldskonsert  / Late evening concert
Domkirken / Stavanger Cathedral 21:00
Billetter 400 350 200
”Uendelig lengsel”
 
Erich Wolfgang Korngold (1897-1957):
Pianokvintett i E-dur op. 15                                  
Bengt Forsberg piano
Johan Dalene fiolin
Joakim Røbergshagen fiolin 
Lars Anders Tomter bratsj
Andreas Brantelid cello
 
Robert Schumann (1810-1856):
Dichterliebe op. 48                                                            
Bror Magnus Tødenes tenor
Christian Ihle Hadland piano
 
 
11. Intimkonsert/Recital
Sola ruinkirke 21:00
Billetter 450 K-500 Kan også kjøpes i døren.
«Barbara Strozzi»
 
Stavanger Barokk
Elin Aase mezzosopran
Henrikke Gjermundsen Rynning viola da gamba
Maria Ferré theorbe
Jorge López-Escribano cembalo
 

Photo: Peter Adamik. 

WARM WELCOME!!!

Please reload

Siste presseklipp
Please reload

Følg oss
  • Facebook Basic Square
  • Instagram Social Icon
  • Google+ Basic Square